مبانی نظری و پیشینه تحقیق تبلیغات تجاری و پیشبرد فروش

مبانی نظری و پیشینه تحقیق تبلیغات تجاری و پیشبرد فروش

دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق فعالیتهای ترفیع بصورت جامع و کامل برگرفته شده از پایان نامه کارشناسی ارشد با منابع بروز و جدید

مشخصات فایل

تعداد صفحات 93
حجم 1 کیلوبایت
فرمت فایل اصلی doc
دسته بندی مدیریت

توضیحات کامل

دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق رشته مدیریت

مبانی نظری و پیشینه تحقیق تبلیغات تجاری و پیشبرد فروش

 
 
 
 

مقدمه مبانی نظری و پیشینه تحقیق تبلیغات تجاری و پیشبرد فروش

بازاریابی از گذشته های دود کم و بیش در زندگی بشری نقش ایفا کرده اما با حرکت اقتصاد به سمت جهانی شدن و حکم فرمایی مشتری مداری بر نظام های اقتصادی، بازاریابی به ابزار انکارناپذیری برای موفقیت در روابط اقتصادی و بازرگانی جوامع کنونی تبدیل شده و برقراری ارتباطات موثر در جهت تحقق اهداف بازاریابی، از جمله دغدغه های اصلی و پایه ای مدیران سازمان ها به حساب می آید. دانشمندان بازاریابی برای برنامه ریزی و انجام امور مربوط به بازاریابی، اقدامات مربوط به آن را در قالب چهار عنصر (4Ps) طبقه بندی کرده اند. این عناصر که تشکیل دهنده ی آمیخته ی بازاریابی هستند عبارتند از: محصول، قیمت، توزیع و ترفیع. در میان این عناصر، برنامه هایی که برای ترفیع  سازمان و محصول انجام می شود از جایگاه و اهمیت خاصی برخوردار است. بازاریابی از علم ارتباطات به عنوان ابزاری جهت تحقق اهداف ترفیعی خود استفاده می نماید (رضایی، 1389).
 
یکی از وظایف مهم در مدیریت بازاریابی، تعیین موثرترین ترکیب ترفیع می باشد. هرکدام از روش های ترفیع ویژگی های منحصر به فردی دارد که عامل تعیین کننده در انتخاب هریک محسوب می گردد. یک شرکت باید ابزارهای ارتباطی را آگاهانه و با دقت به نحوی با یکدیگر ترکیب کند تا بتواند ترکیب موزونی از عناصر ترفیعی به وجود آورد، ترکیبی که نیل به اهداف ارتباطی و بازاریابی را ممکن سازد. انتخاب روش های مناسب ارتباطی با توجه به موقعیت مخاطبان در بازار هدف صورت می گیرد. خرید، نتیجه ی یک فرآیند طولانی تصمیم گیری مصرف کننده است. برقرار کننده ی یک ارتباط بازاریابی باید بداند مخاطبان هدف او اکنون در چه موقعیتی قرار دارند و او می خواهد آنها را به کجا منتقل نماید (صمدی، 1387). 
 
مدیران سازمان های امروزی با درنظر گرفتن عواملی چند، مانند رقابت حاکم بر بازار، ویژگی محصولات و سازمانشان، ویژگی های مشتریان هدف و غیره، به تهیه و ترکیب خاصی از شیوه های برقراری ارتباط که شامل: تبلیغات ، پیشبرد فروش ، روابط عمومی ، فروشندگی شخصی  و بازاریابی مستقیم  است، اقدام می کنند. ترکیب فوق که برای تحت تاثیر قرار دادن مشتریان بازار هدف تهیه می شود، آمیخته ی ترفیع  نامیده می شوند. هرکدام از عناصر آمیخته ی ترفیع متاثر از عوامل مختلفی است که نقش اساسی در تدوین موثر این آمیخته دارند. ضمن اینکه هر کدام از عناصر آمیخته ی ترفیع ویژگی هایی دارند که آنها را برای ترفیع در صنایع خاصی موثرتر می نمایاند. در حقیقت در هر صنعت خاص، باید با توجه به ویژگی های آن صنعت و خصوصیات هرکدام از عناصر آمیخته ی ترفیع به تهیه و تدوین آمیخته پرداخت (رضایی، 1389).
 
 
ترفیع یه مجموعه فعالیت هایی اطلاق می شود که بنگاه ها انجام می دهند تا بتوانند در مورد ارزش و مطلوبیت محصول اطلاعات خوبی به خریداران بدهند، به طوری که از بین محصولات موجود در صنعت، محصول ارایه شده ی ایشان را بخرند. آمیخته ی ترفیع بازاریابی مجموعه ای از متغیرهای قابل کنترل است که صاحبان بنگاه ها آنها را برای پاسخگویی به بازار هدف درهم می آمیزند. یک کسب و کار کوچک و متوسط باید ابزارهای ترفیع را آگاهانه و با دقت به نحوی با یکدیگر ترکیب کند تا بتواند ترکیب موزونی از این عناصر به وجود آورد، ترکیبی که نیل به اهداف ارتباطی و بازاریابی را ممکن سازد. از این رو ترفیع عبارت است از: مجموعه فعالیت های اطلاع رسانی، ترغیب، یادآوری و اثرگذاری. آمیخته ی مرسوم ترفیع بازاریابی، مجموعه ای از متغیرهای قابل کنترل است که صاحبان بنگاه ها آنها را برای پاسخگویی به بازار هدف ترکیب می کنند. از این رو برنامه ترفیع، ترکیب ویژه ای از تبلیغات، روابط عمومی، پیشبرد فروش، فروش شخصی و بازاریابی مستقیم است که شرکت بدان وسیله با آگاهی و جذب مشتری به اهداف خود از جمله افزایش فروش محصولات خود نایل می شود (رضوانی و خرمشاهی، 1390).
 
 
تبلیغات
از مهمترین اجزای آمیخته مرسوم ترفیع است که نقش بسیار مهمی را در سیاست ها و استراتژی های بازاریابی شرکت نظیر ارتباط با مشتریان، معرفی محصولات جدید، اصلاح و تغییر ذهنیت مخاطبان نسبت به شرکت ایفا می کند. تبلیغات مقدمات معرفی و آشنایی با شرکت و محصولات آن را فراهم می آورد. به گونه ای که تنظیم نوع تبلیغات، زمانبندی، تعدد آن، مضمون و اینکه از چه رسانه ای این پیام انتقال یابد، از اهمیت بسیاری برخوردار است. رسانه های تبلیغاتی عبارتند از: تلویزیون، رادیو، مطبوعات، تابلوهای تبلیغاتی و پست (Pratkanis and Aronson, 2001).
 
 
روابط عمومی
عبارت است از کسب نام و اعتبار مناسب و ایجاد تصویر ذهنی مطلوب برای شرکت. روابط عمومی برای ایجاد آگاهی و رجحان در مشتری از توان خوبی برخوردار بوده و مستلزم تعیین اهداف، انتخاب پیام های روابط عمومی و وسیله ی ناقل پیام، اجرای برنامه ی روابط عمومی و ارزیابی نتایج آن است. روابط عمومی بیشتر در قالب سخنرانی ها، تعیین شماره های خاص برای مشتریان جهت اعلام نظرات و انتقادات (صدای مشتری در سازمان)، تعیین واحد خدمات پس از فروش و غیره، قابل بحث و بررسی است. ابزارهای روابط عمومی عبارتند از: نشر مقالات علمی در رابطه با کالا و خدمات مورد نظر، کنفرانس های خبری و برگزاری سمینارها، چاپ نشریات، پوستر و بروشور، انجام امور خیریه و مناسبت های اجتماعی (Sandberg, 2006).
 
 
پیشبرد فروش
روش هایی همچون ارایه ی جوایز، هدایای تبلیغاتی، کارت های تخفیف، نمایش محصولات در ویترین، قرعه کشی، نمونه کالا، شرکت در نمایشگاه ها، سیستم کدینگ مشتری، اعطای جوایز به نیروهای فروش، اشانتیون و غیره، از این قبیلند. پیشبرد فروش، انگیزه های بیشتری را برای نیروی فروش، توزیع کنندگان و مشتریان نهایی ایجاد می کند (Belch and Belch, 2004).
 
 
فروش شخصی
به طرز برخورد و شخصیت فردی، ویژگی های کاری و تخصص فروشنده در ارایه ی محصولی خاص ابزار فروش شخصی می گویند که می تواند به شکل فروش حضوری یا تلفنی باشد. فروش شخصی روش انعطاف پذیری است که فروشنده به طور مداوم واکنش ها و بازخوردهای خریدار را درک می کند و در شیوه های فروشش تغییراتی ایجاد می نماید (Pratkanis and Aronson, 2001).
 
 
بازاریابی مستقیم
یکی از ابزارهای موجود در این روش، با عنوان بازاریابی تلفنی مطرح است. در این شیوه، تعدد تماس ها، طول مدت تماس ها، تجربیات قبلی در تماس با مشتریان، تخصص فرد ارایه دهنده خدمات از طریق تلفن بسیار حایز اهمیت است. بازاریابی از طریق پست الکترونیک و بازاریابی شبکه ای نیز در این دسته می توانند قرار گیرند. همچنین وب سایت یک رسانه به معنای واقعی مفهموم پیشبرد است. تاثیر روانی، انگیزشی و ارتباطی وب سایت است که می تواند عامل اصلی جذب و حفظ مشتریان اینترنتی باشد. بازاریابی مستقیم، شیوه ی موثری برای کسب و کارهای کوچک به شمار می رود زیراکه به صاحبان بنگاه ها اجازه می دهد که پاسخ های مستقیم بیشتری را از مشتریان دریافت کرده، بازار هدف را به گونه بهتری نشانه گیری کنند و محصول را بدون قرار گرفتن در فرآیند عریض و طویل و پرهزینه کانال های سنتی به فروش برسانند. شیوه های مورد استفاده در بازاریابی مستقیم عبارتند از: بازاریابی تلویزونی، بازاریابی از طریق کاتالوگ، بازاریابی از طریق پست، بازاریابی از راه دور (بازاریابی تلفنی)، فروش از طریق پست الکترونیک و فروش با کمک نمابر (Wilkinson, 2007).
 
 
 
 
 
فهرست مطالب
 

فصل دوم:ادبیات و پیشینه تحقیق تبلیغات تجاری و پیشبرد فروش 2

 

بخش اول: ادبیات پژوهش تبلیغات تجاری و پیشبرد فروش 5

2-2-1) تعریف ترفیع 6
تبلیغات 8
روابط عمومی 9
فروش شخصی 10
بازاریابی مستقیم 10
2-2-1-1) شیوه های نوین ترفیع 11
ارتباطات شفاهی 11
بازاریابی پارتیزانی 12
بازاریابی الکترونیکی 13
بازاریابی از طریق تلفن همراه 13
بازاریابی ویروسی 13
جدول 2-1-1) جمع بندی شیوه های ترفیع 14
2-2-3) تعریف تبلیغات 16
تبلیغات مستقیم 20
2-2-3-1) تاریخچه تبلیغات در ایران وجهان 21
2) نشانه ها و تبلیغ روی دیوارها 23
3) جارچی های شهر 23
2-2-3-1-1) تاریخچه تبلیغات در ایران 24
2-2-3-2) جذابیت های تبلیغات 27
2-2-3-3) ابزار تبلیغات بازرگانی 31
2-2-3-5) ده فرمان تبلیغات 42
2-2-3-6) استفاده از تبلیغات در تلویزیون 44
2-2-3-7) استفاده از تبلیغات در رادیو 50
2-2-3-8) مزایا و معایب تبلیغات بازرگانی 50
2-2-3-9) تاثیر تبلیغات بر متغیرهای اقتصادی 52
2-2-3-10) تاثیر تبلیغات بازرگانی بر رفتار مصرف کننده 53
2-2-4) فعالیت های پیشبرد فروش 55
2-2-4-1) انواع پیشبرد فروش مصرف کننده 57
2-2-4-2) اهداف پیشبرد فروش 57
2-2-4-3) مزایای پیشبرد فروش 58
2-2-4-4) ابزارهای پیشبرد فروش مصرف کننده 60
2-2-4-5) آینده ی پیشبرد فروش 66

 

بخش دوم:پیشینه تحقیق تبلیغات تجاری و پیشبرد فروش 68

فهرست منابع و مآخذ: 81
منابع لاتین: 87
 
 


توضیحات بیشتر و دانلودصدور پیش فاکتور، پرداخت آنلاین و دانلود

دانلود کارآموزی مبانی نظری و پیشینه تحقیق تبلیغات تجاری و پیشبرد فروش از download

خرید فایل word مبانی نظری و پیشینه تحقیق تبلیغات تجاری و پیشبرد فروش از download

دریافت فایل pdf مبانی نظری و پیشینه تحقیق تبلیغات تجاری و پیشبرد فروش از download

دانلود پروژه مبانی نظری و پیشینه تحقیق تبلیغات تجاری و پیشبرد فروش از download

خرید پروژه مبانی نظری و پیشینه تحقیق تبلیغات تجاری و پیشبرد فروش از download

دانلود فایل مبانی نظری و پیشینه تحقیق تبلیغات تجاری و پیشبرد فروش از download

دریافت نمونه سوال مبانی نظری و پیشینه تحقیق تبلیغات تجاری و پیشبرد فروش از download

دانلود پروژه مبانی نظری و پیشینه تحقیق تبلیغات تجاری و پیشبرد فروش از download

خرید پروژه مبانی نظری و پیشینه تحقیق تبلیغات تجاری و پیشبرد فروش از download

دانلود مقاله مبانی نظری و پیشینه تحقیق تبلیغات تجاری و پیشبرد فروش از download

دریافت مقاله مبانی نظری و پیشینه تحقیق تبلیغات تجاری و پیشبرد فروش از download

خرید فایل مبانی نظری و پیشینه تحقیق تبلیغات تجاری و پیشبرد فروش از download

دانلود تحقیق مبانی نظری و پیشینه تحقیق تبلیغات تجاری و پیشبرد فروش از download

خرید مقاله مبانی نظری و پیشینه تحقیق تبلیغات تجاری و پیشبرد فروش از download

دانلود فایل pdf مبانی نظری و پیشینه تحقیق تبلیغات تجاری و پیشبرد فروش از download

دانلود مقاله مبانی نظری و پیشینه تحقیق تبلیغات تجاری و پیشبرد فروش از www

خرید پروژه مبانی نظری و پیشینه تحقیق تبلیغات تجاری و پیشبرد فروش از www

دانلود فایل مبانی نظری و پیشینه تحقیق تبلیغات تجاری و پیشبرد فروش از www

دریافت فایل word مبانی نظری و پیشینه تحقیق تبلیغات تجاری و پیشبرد فروش از www

خرید نمونه سوال مبانی نظری و پیشینه تحقیق تبلیغات تجاری و پیشبرد فروش از www

دانلود فایل مبانی نظری و پیشینه تحقیق تبلیغات تجاری و پیشبرد فروش از www

دریافت فایل word مبانی نظری و پیشینه تحقیق تبلیغات تجاری و پیشبرد فروش از www

دانلود فایل word مبانی نظری و پیشینه تحقیق تبلیغات تجاری و پیشبرد فروش از www

خرید فایل مبانی نظری و پیشینه تحقیق تبلیغات تجاری و پیشبرد فروش از www

دانلود تحقیق مبانی نظری و پیشینه تحقیق تبلیغات تجاری و پیشبرد فروش از www

دریافت فایل pdf مبانی نظری و پیشینه تحقیق تبلیغات تجاری و پیشبرد فروش از www

دانلود پروژه مبانی نظری و پیشینه تحقیق تبلیغات تجاری و پیشبرد فروش از www

خرید کارآموزی مبانی نظری و پیشینه تحقیق تبلیغات تجاری و پیشبرد فروش از www

دانلود فایل pdf مبانی نظری و پیشینه تحقیق تبلیغات تجاری و پیشبرد فروش از www

دانلود کارآموزی مبانی نظری و پیشینه تحقیق تبلیغات تجاری و پیشبرد فروش از www

دانلود مقاله مبانی نظری و پیشینه تحقیق تبلیغات تجاری و پیشبرد فروش از pdf

دریافت پروژه مبانی نظری و پیشینه تحقیق تبلیغات تجاری و پیشبرد فروش از pdf

دانلود فایل pdf مبانی نظری و پیشینه تحقیق تبلیغات تجاری و پیشبرد فروش از pdf

خرید فایل مبانی نظری و پیشینه تحقیق تبلیغات تجاری و پیشبرد فروش از pdf

دانلود فایل pdf مبانی نظری و پیشینه تحقیق تبلیغات تجاری و پیشبرد فروش از pdf

دریافت کارآموزی مبانی نظری و پیشینه تحقیق تبلیغات تجاری و پیشبرد فروش از pdf

دانلود پروژه مبانی نظری و پیشینه تحقیق تبلیغات تجاری و پیشبرد فروش از pdf

خرید تحقیق مبانی نظری و پیشینه تحقیق تبلیغات تجاری و پیشبرد فروش از pdf

دانلود پروژه مبانی نظری و پیشینه تحقیق تبلیغات تجاری و پیشبرد فروش از pdf

دریافت تحقیق مبانی نظری و پیشینه تحقیق تبلیغات تجاری و پیشبرد فروش از pdf

خرید فایل مبانی نظری و پیشینه تحقیق تبلیغات تجاری و پیشبرد فروش از pdf

دانلود پروژه مبانی نظری و پیشینه تحقیق تبلیغات تجاری و پیشبرد فروش از pdf

خرید فایل مبانی نظری و پیشینه تحقیق تبلیغات تجاری و پیشبرد فروش از pdf

دانلود نمونه سوال مبانی نظری و پیشینه تحقیق تبلیغات تجاری و پیشبرد فروش از pdf

دانلود فایل مبانی نظری و پیشینه تحقیق تبلیغات تجاری و پیشبرد فروش از pdf

دانلود کارآموزی مبانی نظری و پیشینه تحقیق تبلیغات تجاری و پیشبرد فروش از word

دریافت فایل مبانی نظری و پیشینه تحقیق تبلیغات تجاری و پیشبرد فروش از word

دانلود فایل مبانی نظری و پیشینه تحقیق تبلیغات تجاری و پیشبرد فروش از word

خرید نمونه سوال مبانی نظری و پیشینه تحقیق تبلیغات تجاری و پیشبرد فروش از word

دانلود تحقیق مبانی نظری و پیشینه تحقیق تبلیغات تجاری و پیشبرد فروش از word

دانلود تحقیق مبانی نظری و پیشینه تحقیق تبلیغات تجاری و پیشبرد فروش از word

خرید فایل word مبانی نظری و پیشینه تحقیق تبلیغات تجاری و پیشبرد فروش از word

دانلود پروژه مبانی نظری و پیشینه تحقیق تبلیغات تجاری و پیشبرد فروش از word

دریافت فایل مبانی نظری و پیشینه تحقیق تبلیغات تجاری و پیشبرد فروش از word

دانلود پروژه مبانی نظری و پیشینه تحقیق تبلیغات تجاری و پیشبرد فروش از word

دانلود پروژه مبانی نظری و پیشینه تحقیق تبلیغات تجاری و پیشبرد فروش از word

دانلود فایل مبانی نظری و پیشینه تحقیق تبلیغات تجاری و پیشبرد فروش از word

دریافت فایل مبانی نظری و پیشینه تحقیق تبلیغات تجاری و پیشبرد فروش از word

دانلود پروژه مبانی نظری و پیشینه تحقیق تبلیغات تجاری و پیشبرد فروش از word

دانلود کارآموزی مبانی نظری و پیشینه تحقیق تبلیغات تجاری و پیشبرد فروش از word

دریافت تحقیق مبانی نظری و پیشینه تحقیق تبلیغات تجاری و پیشبرد فروش از free

دانلود مقاله مبانی نظری و پیشینه تحقیق تبلیغات تجاری و پیشبرد فروش از free

دانلود فایل pdf مبانی نظری و پیشینه تحقیق تبلیغات تجاری و پیشبرد فروش از free

خرید تحقیق مبانی نظری و پیشینه تحقیق تبلیغات تجاری و پیشبرد فروش از free

دانلود پروژه مبانی نظری و پیشینه تحقیق تبلیغات تجاری و پیشبرد فروش از free

دریافت کارآموزی مبانی نظری و پیشینه تحقیق تبلیغات تجاری و پیشبرد فروش از free

دانلود فایل word مبانی نظری و پیشینه تحقیق تبلیغات تجاری و پیشبرد فروش از free

دریافت مقاله مبانی نظری و پیشینه تحقیق تبلیغات تجاری و پیشبرد فروش از free

دانلود فایل مبانی نظری و پیشینه تحقیق تبلیغات تجاری و پیشبرد فروش از free

دانلود فایل مبانی نظری و پیشینه تحقیق تبلیغات تجاری و پیشبرد فروش از free

دریافت فایل pdf مبانی نظری و پیشینه تحقیق تبلیغات تجاری و پیشبرد فروش از free

خرید کارآموزی مبانی نظری و پیشینه تحقیق تبلیغات تجاری و پیشبرد فروش از free

دانلود کارآموزی مبانی نظری و پیشینه تحقیق تبلیغات تجاری و پیشبرد فروش از free

دریافت فایل word مبانی نظری و پیشینه تحقیق تبلیغات تجاری و پیشبرد فروش از free

خرید تحقیق مبانی نظری و پیشینه تحقیق تبلیغات تجاری و پیشبرد فروش از free


مطالب تصادفی